czwartek, 5 września 2013

"50 twarzy Greya": Dakota Johnson i Charlie Hunnam zagrają główne role w filmie

Już od kliku dni krążą newsy o tym, kto został obsadzony w głównych rolach w filmie "50 twarzy Greya" na podstawie książka E.L. James. Wybór okazał się nieco sprzeczny z oczekiwaniami fanów książki. Większość z nich nawet napisała petycję do producentki filmu.W role główne w ekranizacji kultowej (choć moim zdaniem nie aż tak kultowej) książki "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" wcieli się 24-letnia pasierbica Antonio Banderasa i 33-letni gwiazdor serialu "Synowie Anarchii".
Książka E.L. James nazywana "damskim porno" sprzedała się w liczbie 20 milionów egzemplarzy. Dakotę Johnson mogliśmy już podziwiać w takich produkcjach filmowych jak: "The Social Network", "21 Jump Street" i "Dla Ellen".  W marcu 2014 premierę będzie miał kolejny film z udziałem aktorki - "Need for Speed". Z kolei Charlie Hunnam ostatnio wystąpił w filmie "Pacific Rim".
 Wcześniej wśród kandydatek do roli Steele wymieniano m.in. Felicity Jones oraz Analeigh Tipton, a do roli Christiana Matta Bomer'a oraz Ryan'a Gosling'a.
Krótko przypominając: "50 twarzy Greya" to pierwsza część erotycznej trylogii, opisującej związek pomiędzy Anastasią Steele i młodym biznesmenem, Christianem Greyem. Powieść stała się światowym bestsellerem i została przetłumaczona na 50 języków.

Recenzję książek możecie przeczytać tutaj:

Osobiście mam mieszane uczucia na temat książki i nie powaliła mnie ona na kolana. Na film jednak chciałam się wybrać, o ile w roli głównej obsadzono by Matta Bomer'a :D Jednak producentka wybrała inaczej. Swój wybór tłumaczy tym, że nie tylko wygląd się liczy, lecz także talent aktorski, iskierki między aktorami, chęć zagrania w takim fimie oraz dostępność w owym czasie. Ciekawa jestem, czy film okaże się lepszy od książki. Z ciekawość może jednak przejdę się do kina.

Premiera ekranizacji "Pięćdziesięciu twarzy Greya" planowana jest na 1 sierpnia 2014. Zdjęcia muszą wystartować już jesienią.

Co myślicie o takiej obsadzie ról? Piszcie w komentarzach! :-)3 komentarze:

Ten komentarz został usunięty przez autora.

ee ten aktor mi nie pasuje. Matt z pewnością bardziej by się nadał.Nie ukrywam, że Ian Somerhalder. Co do Dakoty nie jestem przekonana myślę, że lepsza byłaby Alexis Bledel.

Chyba jednak nie będzie - klik ?

Prześlij komentarz